Turizm Otelcilik


 
Turizm Otelciliğin kalbi olan İsviçre’de üniversite, yüksek lisans ya da diploma programlarına katılmak bu alanda çalışanlar için en değerli kademelerden biridir. İsviçreliler mükemmellik anlayışlarını turizmde de göstermiş ve” Swiss Hospitality Touch”ı yaratmıştır. Bu prensip içerisinde disiplin, kalite anlayışı, kusursuz hassaslık, profesyonel liderliği ve pratik yenilikleri içermektedir. İsviçre çok uzun yıllar boyunca dünyanın en iyi otellerine ev sahipliği yaptı. Turizm Otel, Aşçılık eğitimlerini bu ülkede alan öğrenciler sektörde hemen fark edilir ve yükselirler.
Turizm Otelcilik, dünyanın en dinamik sektörlerinden biridir The World Travel Organisation’a göre 2020 yılına kadar şimdiye kadar ki büyüme hızının 3 katına ulaşmış olacak. Böylesi bir alanda öğrenciler Spor, kültürel, konser, konferans, sergi organizasyonlarından restorant resort & spa hotel kapsamında golf, ski, spa alanlarında çalışmaya, havaalanı yönetimi, cruise gemilerde çalışmaya kadar uzanan çok geniş bir sahada iş alanlarına sahiptirler. Turizm kesinlikle duracak bir sektör değildir eğer yeteneklerinizi uluslararası hale getirebilirseniz kesinlikle her yerde çalışabilecek olanaklara sahip olursunuz.
İsviçre’de Swiss Hotel Management School, IHTTI, Cesar Ritz, Hotel Institute Montreux, Culinary Arts Academy, Glion, Les Roches gibi turizm alanında dünyanın ilk üçünde yer alan okullarda okuyabilirsiniz.
İsviçre’de Turizm ve Otelcilik Eğitiminin Avantajları
Çift diploma
Dünyanın en iyi hotellerinde staj imkanı
5 ay akademik eğitim 4-6 ay arasında staj imkanı
İngilizce eğitim
İspanyolca, Fransızca veya Almanca dil dersleri
Michelin yıldızlı aşçılar ile eğitim
Profesyonel yöneticilerden seminerler
Okulun dil sınavını alabilme esnekliği
Kariyer yönetimi
Diploma, sertifika, lisans, master eğitimleri
Swiss Hotel Management School
Lisans Programları : 3 sene sürmektedir, programlar 5 ay teorik 4-6 staj olarak düzenlenmiştir. Öğrenciler son sene hariç 2 sene boyunca staj yapmaktadırlar. Stajlar okul tarafından ayarlanır. Öğrenciler dersleri İngilizce almaktadır ek olarak Fransızca, İtalyanca veya İspanyolca dil dersi programda yer almaktadır. Stajlar sadece İsviçrede değil, Amerika, Avrupa, Uzakdoğu ülkeleri de dahil olmak üzere birçok ülkede yapılabilir. Staj süresince öğrenciler belli bir miktarda ücret almaktadırlar. ( Staj için öğrenciler kurumlarla görüşme yapmaktadırlar burada ücret ve konaklama kısmında isteklerinizi belirtebilirsiniz). Lisans programlarına katılan öğrenciler İngilteredeki University of Derby’den de mezuniyet diploması almaktadırlar.
Master Programları : Toplamda 2 senedir, ilk seneye staj dahildir son sene full akademik eğitim alınır. Postgraduate diploma programını bitirenler direkt Master programına devam edebilirler.
Diploma Programları : 5 ay teorik, 4-6 ay arası staj şeklindedir. Zamanı kısıtlı olan adaylar staj süresini ülkemizde tamamlayabilirler.
Program ücreti içerisinde : Çift kişilik odada konaklama, oryantasyon, sigorta, okul ücreti, günde üç öğün dünya mutfaklarından yemek, stajın ayarlanması, staj süresince maaş alabilme imkanı, kayıt ücreti, spor ve sosyal faaliyetler, haftasonu gezileri, öğrenci kartı, ulaşım için paso kart, okul üniforması, kariyer ve sosyal danışmanlık, ziyaretçi vergisi dahildir.
Program Ücretleri : 31.150 Chf- 36.650 chf arasında değişmektedir.
Program Tarihleri : Eylül- Şubat olmak üzere iki başlangıç tarihi bulunmaktadır.
Programlar ve okullar ile ilgili daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçiniz.