Yorumlar

Merve Uzun


Tigro Yurtdışı Eğitim’e kocaman bir teşekkür ile söze girmek istiyorum. Günümüzde yabancı dil eğitiminin önemi her geçen gün artmakla beraber, artık zorunlu bir hale gelmeye başlıyor. Bende kendimdeki bu eksikliği tamamlamak için, yabancı bir ülkede dil eğitimi almak için yola koyulmaya karar vermiştim. Fakat ne yazık ki, beni yanlış yönlendiren eğitim acentaları sonucunda, başvurduğum her ülkeden red almıştım. Tam hayallerimden vazgeçmek üzereyken, şans eseri Hilal Hanim'la yollarımız kesişti. Tüm ümitsizliğimi, vazgeçişlerimi, hayallerimin peşinden gitmemi kendisi sağlamıştır.. Ve birlikte elele vererek, tüm negatif sonucları, pozitife dönüştürmeyi başardık. Öğrenci olarak geldiğim EC Malta'da, geçirdiğim keyifli zamanlardan sonra, ilerleyen İngilizce seviyemle birlikte, Malta'da kalmaya karar vermiştim.Okulum bittikten hemen sonra çalışma vizesine başvurarak, bir firmada işe başladım.Eğer sizlerde yurt dışında eğitim almayı düşünüyorsanız, hayallerinizi daha fazla ertelemeyin! :) Tüm hayallerimin gerçekleşmesinde , bana sihirli dokunuşlarıyla destek veren sevgili Hilal Hanim, iyi ki yollarımız sizinle kesişmis. Her şey için çook teşekkürler! Sevgiler

Tuğçe Çapraz


Hilal Hanım sayesinde zorlu bir süreci kolaylıkla atlatmış oldum ve İngiltere'nin en iyi üniversitelerinden Bangor Üniversitesinde MSc Clinical and Health Psychology alanında yüksek lisansımı tamamladım. Her anımda yanımda oldukları için Tigro Yurtdışı Eğitime çok teşekkür ederim.

Serap Kaya


Yurt dışında dil eğitimi almayı hep hayal edip planlıyordum ama çok karışık ve uzun bir süreçti gözümde çok büyümüştü ama Hilal hanım ile tanıştıktan sonra her şey daha da kolaylaştı ve karmaşık olmaktansa kolay ve heyecan verici oldu. Ailemin endişelerini giderdi ve hayalim gerçek oldu, Şuan Kanada Vancouver 'dayım ve St.Giles dil okulunda dil eğitimi alıyorum. Kaldığım yer çok güzel odam çok güzel ve kaldığım aile çok iyi ve eğitimim de her şey çok güzel. Bütün sorun ve sorularımda beni tek bırakmadığı için öncelikle Hilal hanıma daha sonra Tigro'ya çok teşekkür ederim:)

İdil Ulupinar


Ben İdil Ulupınar. Anglia Ruskin Üniversitesinde Klinik Psikoloji master öğrencisiyim. Bu alanı yurt dışında, özellikle psikoloji alanında ün yapmış İngiltere'de yapmayı çok istememe rağmen, yurtdışında okumaya cesaretim pek yoktu. Sonra bir yakınımızın tavsiyesi ile Tigro Danışmanlık'ı buldum ve Hilal hanımla tanıştım. Bana gerçekten çok yardımcı oldu. Gerek üniversite seçiminde, gerekse belgeleri hazırlama sürecinde hatta şuan bile her soru sorduğum an tüm o canayakınlığıyla yardım etmekte:) Bu süreçte danışman seçimi gerçekten bu nedenle çok önemli. Şuanda İngiltere Cambridge'deki hayatımda mutlu ve huzurluyum. Bunda bu yeni hayatıma nasıl başladığımın önemini büyük. O yüzden Hilal hanıma çok teşekkür ederim. Tigro Danışmanlık'dan danışmanlık almayı düşünen arkadaşlara büyük bir rahatlıkla onları öneriyorum.

Fatma Yörür


Tigro'yu tanıyıncaya kadar Londra'da dil eğitimi çok maliyetli ve ulaşamayacağım bir şey sanıyordum. Hilal Karaman'ın danışmanlığıyla öyle olmadığını gördüm. Dili yurtdışında öğrenmek çok hızlandırıcı bir işlev görüyor. Burada ders olan dil, orada iletişim aracı... 6 ay kaldım. Çok keyifli ve verimliydi.

Dilan Günay


Uzun suredir Londra'da dil eğitimi alma hayalim vardi. Her zaman bir dilin kendi ülkesinde öğrenilmesi düşüncesinde olduğum için tek seçenek İngilteredir diyordum.Bu noktada Hilal Hanımla tanışmam benim hayallerimi gerçekleştirmemde ilk adım oldu.Hilal Hanımın bilgilendirmeleri ve tavsiyeleri sonucunda Londra St.giles Highgate Dil okulunda 6 aylık İngilizce eğitimi aldım.Hayallerimin de ötesinde çok güzel geçen bu altı aylık eğitimde farklı kültürlerden bir çok arkadaş ve hayat tecrübeleri edindim aynı zamanda çok kaliteli bir eğitim aldım. Bu noktada Tigro danışmanlığa özellikle Hilal hanıma çok teşekkür ederim her zaman destek olup yol gösterdiği için. Yurtdışına gitmek isteyen, benim gibi çok güzel bir deneyim yasamak isteyenlere tavsiyem Hilal hanımı ziyaret etmeniz, ona hayallerinizden bahsetmeniz :)

Arda Diken


Yurt dışında eğitim almayı düşününce Ankara'da yaşadığım için önce kendi şehrimdeki firmalarla görüştüm ancak hiçbirinden güven duymadım ya da ilgisiz buldum. Hilal hanımla ise ilk görüşmemiz telefon aracılığı ile oldu ve hiçbir referans olmadan İnternet aracılığıyla ulaşmıştım ve biz yüz yüze gelmeden benim bütün işlemlerimi halletmişti bile. Aklıma dahi gelmeyen konularda bilgilendirdi ve yardımcı oldu. Okul seçimim, vizem, konaklamam gibi tüm süreçleri kusursuz bir şekilde ayarladı. Şuan Londra LSI Hampstead'da dil eğitimi alıyorum ve bu eğitim bittikten sonra Birleşik Krallıkta yüksek lisans eğitimime devam edeceğim. Bu zorlu süreç Hilal hanım sayesinde benim için oldukça kolaylaştı. Çok teşekkürler.

İrem Özkol


Klinik Psikoloji üzerine yüksek lisans yapma hayalim Hilal Hanım’ın yardımlarıyla gerçek oldu. Hilal Hanım’ın sonsuz desteği ve bilgisiyle 1 ay gibi kısa bir zamanda halledilmesi gereken şeyleri sistemli bir şekilde çözdük. Tüm bu süreçte her şey hakkında bilgilendirmekle kalmayıp aynı zamanda rahatlatıp,destek oldu ve aslında bu işin en önemli parçası diyebilirim. Onun sayesinde şu anda Anglia Ruskin University-Clinical Child Psychology bölümünde yüksek lisansımı sürdürmekteyim. Verdiğiniz destek için tekrar sonsuz teşekkürler :)

Mine Serdaroğlu


Çocuklarımın üzerlerindeki "ben ingilizce konuşamıyorum" yanılgısını değiştirmek için  bir yaz dil okuluna göndermeyi arzu ediyordum. Fakat 8 ve 9 yaşındaki iki oğlumla yalnız başıma benim de  bilmediğim bir yerde tedirgin olmayacağım anlamına gelmiyordu. Hilal Hanım bu noktada beni çok rahatlattı ve desteğini hiç esirgemedi.  Okul seçiminden vize işlemlerine hatta kalacağımız ev seçiminde  bile hiç sorunsuz bir dönem geçirdik. Her zaman bize destek oldular. Her şey için çok çok teşekkür ediyoruz.  Oğullarımın önünde daha çok uzun öğrenim yılları var ve umarım uzun yıllar birlikte çalışırız.