Sertifikalar

Sertifika Programları

Yurtdışı sertifika programları eğitmenleri; iş dünyasında deneyim sahibi, yönettikleri veya sahibi oldukları şirketler bulunan, büyük işletmelerde danışmanlık yapan özel sektör temsilcileri, üniversitelerde aktif olarak çalışan akademisyenler veya o meslek grubunda alanında uzman kişilerden oluşmaktadır.
Belirli bir alanda uzmanlaşmak isteyenler için sunulan diploma ve sertifika programlarına katılmak master programlarına kabul almaktan daha kolay bir sürece sahiptir. Eğer uzmanlaşmak istediğiniz alana henüz karar veremediyseniz ya da iş hayatında uzun zamandır çalışıyor ve yetkinlik alanınızı artırmak istiyor, sektördeki yenilikleri takip etmek, vizyonunuzu geliştirmek istiyorsanız sertifika programları size göredir. Süre olarak minimum 2 haftadan başlamaktadır. Diploma programları ise 3 -6- 9 -12 ay gibi sürelere sahiptir ve staj imkânları da sunabilmektedir.
Kolay kabul
Kısa süreli programlar
Esnek başlangıç tarihleri
İstediğiniz herhangi bir alanda eğitim alabilmeniz
Staj imkanlarının sunulması
Pratik eğitime daha çok ağırlık verilmesi
Dil yeterlilik kriterlerinin esnek olması

Katılım Şartları

Bazı programlarda lise mezuniyeti yeterli olabilmektedir, dil şartlarında bazı programlar IELTS 6.0 kabul ederken bazı programlar da ise istenen dil düzeyi daha yukarda olabilmektedir. Katılım şartları program ve okula göre değişmektedir. İsviçrede turizm ve otelcilik üzerine olan okullarda diploma programları master programlarına çevrilebilmektedir. Programlar öğrencilere garantili staj sunmaktadır.

Hangi alanlarda eğitim alabilirsiniz ?

Ağırlıklı olarak işletme, marketing, management, IT gibi alanlar revaçta olmakla beraber aşçılık, müzik, audio engineering, animasyon gibi alanlara kadar uzanan bir çeşitlilik söz konusudur.