Malezya Dil Okulları

Malezya’da Dil Okulu

Malezya doğu ve batı olarak iki kara parçasına ayrılmış ve 13 eyaletten oluşan seçmece krallıkla yönetilen federe bir devlettir. 18.000’den fazla ada devletin birleşmesi ile oluşmuştur.  28 Milyonluk nüfusun çoğunluğu Malaylardan oluşurken, Çinliler, Hintlilerde nüfusun geri kalanını oluşturur. Resmi dil Malayca olmasına rağmen halkın hemen hepsi kusursuz İngilizce konuşmaktadır.  İngiltere, Amerika, Kanada, Avusturalya, Fransa, Almanya ve Yeni Zelanda’dan birçok prestijli üniversitenin şubesi Malezya’da bulunmaktadır ve eğitim gittikçe büyüyen bir başka endüstridir.  Resmi din İslam olmakla beraber Budizm ve Hristiyanlık da seçilen diğer dinler arasındadır. Tarihi boyunca dönem dönem Hollandalılar, Portekizlilerin ve İngilizlerin egemenlik mücadelesine sahne olan Malezya İngiliz Milletler Topluluğu içinde kalarak bir sömürge devleti haline geldi. Sonunda Büyük Malezya adı altında bir federasyon kuruldu ve İngiltere bu federasyondan gözlerini hiç ayırmadı. Güneydoğu Asya ülkeleri arasında yıllık kalkınma oranı en fazla olan ülkelerdendir. Enflasyon düşüktür, ekonomisi sürekli büyümektedir. Yaşam şartları birçok ülkeye göre çok daha uygundur yabancı bir öğrenci için konaklama, ulaşım ve yiyecek- içecek masrafları çok ekonomiktir.   İngilizce öğrenmek isteyen ya da üniversite hayatını burada geçirmek isteyen öğrenciler için çok ekonomiktir. Bazı dil okulları üniversite kampüslerine çok yakındır.  Malezya iklimi sene boyunca birbirine yakın oranlarda ilerler ve sıcak iklime sahiptir. Hint, Malay ve Çin mutfakları kültüre hakimdir ve Asyanın yemek Cenneti olarak anılmaktadır.

Ulaşım raylı sistemler ile ağırlıklı olarak ilerler, Havaray gibi ulaşım araçlarına da sahiptirler. Su yolları da ağırlıklı olarak kullanılır. Özellikle muhteşem liman zenginliği ile lojistik ve aktarma limanlarında Uzakdoğu’da çok önemli bir kapıdır. Ulaşım giderleri yaklaşık olarak aylık 85- 100 USD arasında olacaktır.

Konaklamalarda aylık 200-300 USD arasında yurt seçenekleri olabildiği gibi daha yüksek standartlarda konaklama opsiyonları da mevcuttur.  Yıllık olarak yaşam giderleri yaklaşık 3500 usd civarında olacaktır.

Neden Malezya’da Eğitim Almalıyım ?

  • Uluslararası standartlara yüksek kalitede bir eğitimi çok daha ekonomik yaşam koşulları ile sahip olma imkanı
  • Twinning degree uygulaması ile İngiltere, Amerika , Kanada, Yeni Zelanda, Fransa, Almanya’da bulunan üniversiteleri n diplomalarını Malezya’da okuyarak erişme imkanı ya da 1 sene Malezya + 2 sene Amerika gibi seçeneklerle ulaşma imkanı.
  • Muhteşem bir yemek kültürü ile örülü bu ülkede helal yemek ve vejateryan yemek seçeneği çoktur.
  • Ülke doğal felaketlere karşı çok korunaklıdır ve huzurlu bir ülkedir.
  •  

Malezya’da Eğitim Alabileceğiniz Dil Programları :

Genel İngilizce,  Sınav Hazırlık Programları,  Diploma in TESOL,  TESOL Sertifikası, İş İngilizcesi, Gençler için Kısa Dönem Tatil Programları, Kurumsal İngilizce Programları

Eğitim Alabileceğiniz Şehirler :

Kuala Lumpur,  Subang Jaya, Penang,  Johor Bahru

 

ELS  – Kuala Lumpurda 1996’dan beri hizmet vermektedir.  Şehir merkezinde yer alan okul, dünyanın en uzun binalarından Petronas İkiz Kulelerinin panoramik görüntüsü ile karşı karşıyadır. Okul 24 saat güvenliğe,  teknoloji odalarına, kütüphaneye, üniversite danışmanlık merkezine ve öğrenciler için ayrılmış dinlenme odalarına sahiptir.

  • ELS Language Schools in Malezya 2014-2015 yılın Dil Okulu ödülünü aldı.
  • 5 yıldızlı Kalite Standartları Ödülünü Malezya Milli Eğitimi Bakanlığından almıştır.
  • 2014 yılı NAPEI Education Excellence Ödülünü almıştır.

 

ELS- Subang Jaya  şubesi Kuala Lumpur’a  20 km uzaklıktadır. Inti University  College ve Metropolitan University College’a çok yakındır.Sunway Universitesi ve Monash Universitesi ile de aynı bölgededir. Tam bir öğrenci noktasıdır denilebilir, üniversite hayatını burada devam ettirmek isteyen öğrenciler için tam bir motivasyon kaynağıdır.  Okul 24 saat güvenliğe,  teknoloji odalarına, kütüphaneye,  üniversite danışmanlık merkezine ve öğrenciler için ayrılmış dinlenme odalarına sahiptir. Okula 10 dakika uzaklıkta konaklama seçenekleri mevcuttur.

 

ELS- Johor Bahru şubesi Menara Pelangi binasının 15. Katında yeralmaktadır. İş merkezleri ve yaşam alanlarının tam ortasında yer alan bu şube diğer şubelere göre görece biraz daha küçüktür. Okul 24 saat güvenliğe,  teknoloji odalarına, kütüphaneye,  üniversite danışmanlık merkezine ve öğrenciler için ayrılmış dinlenme odalarına sahiptir.

ELS- Penang , küçük ama sevimli bir lokasyona sahiptir Kuzey Malezyanın prestijli özel kolejlerinden Han Chiang College içerisinde yer almaktadır. Okul diğer şubelerdeki hizmetlerin yanında anlaşmalı Spor Tesislerini sunmaktadır.

 

ELS- University Putra Malezya, Kuala Lumpur’a 24 km uzaklıkta olan bu merkezde, öğrenciler UPM kampüsündeki hizmetlerden faydalanabilirler. Okul 24 saat güvenliğe,  teknoloji odalarına, kütüphaneye,  shuttle s

 

Malezya Vizesi

Malezya vize süreci yaklaşık 3 hafta sürmektedir ve önemli detaylara sahiptir, bilgi için bizimle irtibata  geçiniz.