Sinema


 
Yurtdışında sinema eğitiminde en iyi okullardan biri olan New York Film Academy özellikle pratik alanda güçlü eğitim vermesi ile öne çıkan bir okuldur. 1992 yılında film, tiyatro ve televizyon yapımcısı Jeremy Sherlock tarafından kurulmuştur. Jeremy Sherlock NYFA’nin felsefesini “ deneyimleyerek öğrenmek” olarak özetlemiştir. Hollywood’un ünlü ve yetenekli karakter oyuncuları zaman zaman NYFA’nin misafir konuşmacıları olarak okulu ziyaret etmiş zaman zaman ise direkt olarak öğrencilere ders vermiştir. Steven Spielberg, Martin Scorsese, Bruce Springsteen, Al Pacino, Robert Downey Jr. , Jamie Fox, ve Jodie Foster gibi önemli oyuncular yakınlarını New York Film Academy’e gönderen yıldızlardan sadece bir kaçı.
İlk sene öğrencileri en az 8 kere muhakkak film çekimi deneyimini filmleri yazıp, yöneterek ve kamera arkasında yer alarak yaşıyor. Her yıl 8000’nin üzerinde öğrenciye eğitim veren NYFA içerisinde her kademede eğitim programları yer almaktadır. Öğrenciler Lisans, Yüksek Lisans programlarına katılabilecekleri gibi aynı zamanda kısa süreli work-shop, diploma ve sertifika programlarına da dahil olabilirler.
1 Yıllık Programlar : Filmmaking, Acting for Film, Producing, Screenwriting, 3D Animation, Cinematography, Broadcast Journalism, Digital Photography and Game Design
Hızlandırılmış 3 yıllık Programlar : Bachelor of Fine Arts (BFA) degree programs in Filmmaking, Acting, Producing, Screenwriting, 3D Animation and Game Design, and a Bachelor of Arts (BA) in Media Studies.
2 Yıllık Master Programları : Filmmaking, Acting for Film, Screenwriting, Producing, Cinematography, Documentary, Game Design and Digital Photography, 2 Yıllık Önlisans Programları : arAssociate of Fine Arts (AFA) degrees in Filmmaking, Acting for Film, Producing, Screenwriting and Game Design, and a Master of Arts (MA) in Film and Media Production at our Los Angeles campus.
Okulun kampüsleri Los Angeles, New York, Florida, Harvard University, Abu Dabi, Doha, Rio De Janerio, Floransa, Paris, Moskova, Barselona, Amsterdam, Mumbai, Kyoto, İstanbul, Gold Cost, Seul, Jakarta, Şangay, Pekin olarak belirlenmiştir. Hangi programı nerede okuyabileceğiniz ve program detayları ile ilgili bizimle irtibata geçiniz.