Lise

Amerika'da Lise

Amerika'da Lise Eğitimi


Yurtdışında küçük yaşlardan itibaren eğitim alan öğrenciler üniversite ve iş hayatında da yüksek performans göstermektedirler. Çocuğunuz erken yaşta kendi ayakları üzerinde duracak farklı kültürden birçok arkadaş edinecek ve üniversiteyi gene yurtdışında okumak isterse yaşıtlarına göre ilerde olacaktır. Amerikan eğitim sistemi ve akademik programlara geçişte Amerika'da Lise Eğitimi almış öğrencilerin uyumu ve başarı oranı Türkiye'de eğitimini tamamlamış olan öğrencilere göre çok daha yüksektir. Özellikle Tıp fakültelerine girişte öğrencilerin lise eğitimlerini yurt dışında tamamlamalarının üniversite başvurularında etkisi büyüktür. Liseler Day School ve Private Day School olarak sınıflandırılmıştır.

Amerika'da Lise Okumak İçin Kabul Şartları


Amerika'daki liselerin kabul şartları okula göre değişmektedir. Genel olarak öğrencinin Türkiye'deki eğitim hayatı boyunca aldığı dersler, ders içerikleri ve not ortalamaları, İngilizce dil bilgisi ve genel yeteneklerine bakılarak değerlendirme yapılmaktadır. Öğrencilerin programa girişte dil yeterliliklerini TOEFL, IELTS gibi uluslararası geçerliliği olan sınavlarla kanıtlamaları gerekmektedir. Bazı okullar dil yeterliliğini kendisi test edebilir veya öğrencinin hazırlık eğitimi almasını talep edebilir. Amerikan eğitim sisteminde Türkiye'den giden öğrenciler başarılı olmaktadırlar, bu noktada önemli olan dil yeterliliğini sağlamaktır.

Amerika'da Lise Okurken Konaklama Nasıl Olmaktadır ?


Amerika'daki liseler özel liseler ve devlet liseleri olarak değişmektedir. Eğer ki öğrenci yatılı bir okulda eğitim almak istiyorsa okul yurtlarında tek veya çift kişilik odalarda konaklama olacaktır.

Öğrenci eğer Day School'a devam ediyorsa aile yanında kalabilmektedirler.
Amerika'da bulunan lise düzeyi okullarımızın listesini aşağıda bulabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak için bizimle irtibata geçiniz.